A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Новини

Курс першої домедичної допомоги

У Публічній бібліотеці відбулось навчання домедичної допомоги для переселенців, яке провели студенти Тернопільського національного медичного університету Віталій Курінчук та Роман Горщар. Вимушених переселенців навчали, як правильно надавати першу домедичну допомогу потерпілим так щоб не нашкодити, як діяти під час хімічного та радіаційного забруднення.

14:18 11.04.2022

9 березня виповнюється 208 років від дня народження Тараса Шевченка

  9 березня виповнюється 208 років від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, графіка, етнографа та громадського діяча Тараса Шевченка.   Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність, як у ХІХ та ХХ століттях, так і у ХХІ столітті, коли нова російська імперія вкотре намагається знищити все українське.   У ХІХ сторіччі Шевченкова поезія стала потужним чинником формування українців як нації, вона стала поштовхом до самоусвідомлення. Подібне явище ми з вами пережили у 2013-2014 роках, коли Майдан став поштовхом до усвідомлення нас як представників політичної європейської нації, для яких Шевченкова творчість стала живильною.    Прикладом Шевченка надихається багато людей, його пророчі слова дають сили новим героям-захисникам. Тарас Шевченко був і досі є символом опору російській експансії. Зараз творчість Шевченка надихає українців під час війни, яку почала Росія.                  10 фраз Тараса Шевченка, які допомагають боротися за Україну: Боріться – поборете, Вам Бог допомагає! За вас правда, за вас слава, І воля святая!;     Вогонь запеклих не палить;   Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте. В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть;   Наша дума, наша пісня, Не помре, не загине. Ось де, люди, наша слава, слава України!;   Не вмирає душа наша, Не вмирає воля. Й неситий не виоре На дні моря поле;   Любіться, чорнобриві, Але не з москалями, Бо москалі – чужі люди, Роблять лихо з вами;   Якби ви вчилися так, як треба, то й мудрість була б своєю;   Я так її, я так люблю мою Україну убогу, що проклену святого Бога, за неї душу погублю!;   В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля;   І возвеличимо на диво І розум наш, і наш язик…                                                    

15:23 09.03.2022

Година поезії "Вона в поезії жива"

Леся Українка-видатна українська письменниця, громадський діяч, окраса та гордість української нації. До 151 річниці від дня народження Лесі Українки в бібліотеці-філії села Ветли була проведена година поезії "Вона в поезії жива", мета якої передати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, виховувати любов до українського поетичного слова, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного. Під час заходу учні ознайомилися з маловідомими фактами життя поетеси, читали вірші, взяли участь в онлайн-вікторині.

15:25 22.02.2022

Бібліотека- філія с.Ветли

"Звучи рідна мово! " під такою назвою в бібліотеці-філії села Ветли пройшла година мовознавства з учнями молодших класів. Разом з дітьми створили квітку, де написані прислів'я та приказки про рідну мову. Пограли в гру"Склади алфавіт". Також діти взяли участь у вікторині, де відповідали на питання з української мови і таким чином перевірили свої знання.

16:43 18.02.2022

Гідності хай промінь не згасає!

В бібліотечному пункті с. Підкормілля було проведено виховну годину "Гідності  хай промінь не згасає! "спільно з художнім керівником філії ЦКтД с.Підкормілля Філозоф Світланою Михалівною  та учнями 6-класу . Метою заходу є вшанування пам'яті героїв Небесної сотні, героїзму українських захисників: і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України. Присутні читали вірші , а також заспівали гімн України.Слава України! Героям Слава!

16:40 18.02.2022

20 лютого - День пам’яті Героїв Небесної Сотні

  День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні, вісім  років тому, під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. Вони загинули захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України. Серед них були успішні підприємці та пенсіонери. Найстаршому Іванові Наконечному - виповнилося 82 роки, а наймолодшому - Назареві Войтовичу - лише 17, нашому землякові Едуарду Гриневичу – лише 28. Майдан увійшов у історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму.                                                                                    Час плине, а пам'ять залишається... 

15:55 18.02.2022

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень