A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Статут Музею

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення Любешівської

селищної ради

24.04.2019 №2-26/20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

МУЗЕЮ ПАРТИЗАНСЬКОЇ

СЛАВИ СЕЛА ЛОБНА

(НОВА РЕДАКЦІЯ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

смт Любешів

2019 рік

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Музей партизанської Слави села Лобна (далі – Музей) є історичним та культурно-освітнім закладом. Повне найменування: музей партизанської Слави села Лобна

1.2. Юридична адреса музею партизанської Слави села Лобна: вул.Федорова 42 б, с. Лобна, Любешівський район, Волинська область, індекс 44254,.

1.3. Музей є комунальним закладом, що перебуває у власності Любешівської селищної ради.

1.4. Засновником Музею є Любешівська селищна рада, а уповноваженим органом управління Музеєм є Управління гуманітарної політики Любешівської селищної ради (далі – уповноважений орган управління).

1.5. Музей є юридичною особою, має печатку і штамп, бланк із своїм найменуванням.

1.6. Музей здійснює свою діяльність на основі та відповідно до чинного законодавства України, зокрема Конституції України, Цивільного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», нормативних актів Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, норм податкового законодавства України, що регулюють діяльність неприбуткових установ, інших чинних нормативних актів України, рішеннь Любешівської селищної ради, розпоряджень голови Любешівської селищної ради та наказів начальника управління гуманітарної політи Любешівської селищної ради.

1.7. Музей є неприбутковою установою та не має на меті отримання доходів.

 

2. МЕТА, ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПОВНОВАЖЕННЯ

ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ

2.1. Основними напрямами діяльності Музею є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам’яткоохоронна робота для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.

2.2. Завданнями діяльності Музею є:

- вивчення процесу історичного, політичного і культурного розвитку краю;

- вивчення фонду Музею, що є одним із першоджерел знань про Волинський край, Любешівщину, встановлення його історичної, наукової і художньої цінності;

- виявлення та вивчення відповідно до профілю Музею матеріалів, які зберігаються в державних архівах, архівах установ зарубіжних країн, бібліотеках і фондах інших музеїв і установ;

- організація повсякчасного збору матеріалів серед населення, встановлення, в першу чергу, зв’язку з учасниками історичних подій;

- ретельне документування зібраних матеріалів у відповідності з існуючими інструкціями і методичними посібниками.

2.3. У галузі науково-експозиційної роботи Музей:

- оформляє експозицію у відповідності з об’єктивним та науковим підходом до показу історичних подій, з метою доступу для різних категорій відвідувачів, задоволення естетичних вимог;

- створює експозицію на основі наявних фондових колекцій та відповідно до сучасних досягнень історичної науки, з врахуванням методичних принципів музеєзнавства;

- розробляє перспективний план розгортання експозиції Музею вцілому, тематико - експозиційні плани і проекти художнього оформлення чергових експозицій;

- пропагує історію та культуру Волинського краю, виховує інтерес до минулого українського народу, сприяє становленню національної самосвідомості, відродженню історичної пам’яті.

2.4. Основними формами науково-освітньої роботи Музею є:

- екскурсії по експозиціях, виставках і відкритих фондах, в тому числі: оглядові, тематичні, комплексні тощо;

- науково- довідкові та інші консультації;

- лекції і бесіди, тематика яких визначається профілем Музею;

2.5. Музей організовує:

- зустрічі відвідувачів з ветеранами минулих війн, діячами науки, освіти, літератури, культури;

- дні спеціалізованого обслуговування відвідувачів.

2.6. Для забезпечення високої якості масової науково-освітньої роботи Музей розробляє питання методики і техніки екскурсійної роботи, веде спостереження за сприйняттям відвідувачами музейних експозицій.

2.7. Для вивчення складу відвідувачів, їх запитів та інтересів Музей має книгу відгуків, журнали обліку відвідувачів, екскурсій та інших форм науково-освітньої роботи. В кінці кожного місяця, кварталу, року підводяться підсумки.

2.8. З метою популяризації своєї діяльності Музей поширює афіші, плакати, листівки, оголошення про зміст і розпорядок роботи Музею.

2.9. У галузі фондово-хранительської роботи Музей:

- забезпечує збереження музейного фонду, а також створює умови для їх широкого використання.

- здійснює ретельний облік фондів Музею відповідно до чинного законодавства України;

- розміщує музейні фонди в спеціально обладнаних приміщеннях з врахуванням режиму зберігання різних категорій матеріалів та дотриманням існуючих правил;

- проводить профілактичні заходи для забезпечення збереження пам’ятників і виявлення тих із них, що потребують реставраційних та ін.

3. ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ МУЗЕЮ

3.1. Музей має право:

3.1.1. Звертатися у порядку, передбаченому чинним законодавством, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Музей завдань.

3.1.2. Здійснювати придбання матеріальних цінностей.

3.1.3. Самостійно планувати, організовувати і здійснювати свою статутну діяльність, визначати основні напрямки свого розвитку  відповідно до своїх завдань і цілей.

3.1.4. Для підвищення якості своєї діяльності самостійно, відповідно до напрямів використання коштів, визначених чинним законодавством України, використовувати кошти, отримані Музеєм у вигляді добровільних пожертвувань або набуті на інших законних підставах.

3.1.5. За погодження органу управління укладати договори з юридичними та фізичними особами.

3.2. Обов’язки Музею:

3.2.1. Вести свою діяльність відповідно до законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, рішень Любешівської селищної ради, розпоряджень голови Любешівської селищної ради, наказів Органу управління та цього Статуту.

3.2.2. Створювати для працівників належні і безпечні умови праці, забезпечувати додержання  чинного законодавства України про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.

3.2.3. Забезпечувати своєчасну сплату податкових  та інших обов’язкових платежів з урахуванням своєї статутної діяльності та відповідно до чинного законодавства України.

3.2.4. Розробляти і реалізовувати кадрову політику, контролювати  підвищення кваліфікації працівників.

3.2.5. Акумулювати власні надходження та витрачати їх в інтересах Музею відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

3.2.6. Здійснювати реконструкцію, капітальний та поточний ремонт основних фондів відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

3.2.7. Забезпечувати своєчасне введення в експлуатацію придбаного обладнання.

 

4. УПРАВЛІННЯ МУЗЕЄМ

4.1. Управління Музеєм здійснюється відповідно діючого законодавства та до цього Статуту.

4.2. Любешівська селищна рада:

4.2.1. Приймає рішення про реорганізацію та ліквідацію Музею.

4.2.2. Затверджує Статут у новій редакції.

4.2.3. Надає дозвіл на відчуження, списання комунальної власності Любешівської селищної ради згідно з законодавством.

4.2.4. Заслуховує звіт про діяльність Музею (при потребі).

4.2.5. Здійснює свою діяльність в межах своїх повноважень згідно чинного законодавства.

4.3. Уповноважений орган управління:

4.3.1. Призначає на посаду та звільняє з посади директора Музею.

4.3.2. Надає рекомендації щодо планування діяльності Музею та перспектив його розвитку.

4.3.3. Надаває Музею необхідну інформацію, консультації, а також фінансову та матеріально-майнову допомогу, необхідну для здійснення його діяльності.

4.3.4. Отримуває звіт директора Музею про діяльність закладу.

4.3.5. Має інші права в межах чинного законодавства України.

4.4. Безпосереднє керівництво Музеєм здійснює його директор, який призначається на посаду за контрактом строком на 5 (пять) років на конкурсній основі та звільняється з посади уповноваженим органом.

4.5. Директором Музею може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

4.6. Директор Музею:

4.6.1. Забезпечує виконання покладених на Музей завдань.

4.6.2. Здійснює керівництво Музеєм, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників.

4.6.3. Призначає (звільняє) працівників Музею.

4.6.4. Організовує культурно-освітній, науково-дослідний процес.

4.6.5. Відповідає за якість і ефективність роботи колективу.

4.6.6. Забезпечує дотримання вимог санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки.

4.6.7. Підтримує ініціативи щодо заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи працівників Муз.

4.6.8. Видає у межах своєї компетенції накази і контролює їх виконання.

4.6.9. Несе повну відповідальність за стан та діяльність Музею.

4.6.10. Діє без довіреності від імені Музею, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, органах державної влади, на підприємствах, установах та організаціях всіх форм власності з питань, пов’язаних з діяльністю Музею.

4.6.11. Розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства.

4.6.12. Забезпечує збереження майна, музейних фондів, раціональне використання приміщень, обладнання, виконання правил безпеки праці, санітарних, протипожежних та інших правил.

4.6.13. Несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів.

4.6.14. Затверджує  посадові інструкції працівників Музею.

4.6.15. Здійснює контроль за роботою технічного персоналу Музею, дотриманням Правил внутрішнього трудового розпорядку, збереженням комерційної таємниці, конфіденційної інформації.

4.6.16. Здійснює інші дії, що випливають із норм чинного законодавства України та статутних завдань Музею.

4.7. Директор Музею підзвітний Любешівській селищній раді та органу управління, звітує перед ними про свою діяльність не менше одного разу на рік, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений радою термін.

 

5. ФІНАНСОВА І ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

5.1. Музей є неприбутковою бюджетною установою

5.2. Фінансування музею здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету, благодійних внесків фізичних та юридичних осіб, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

5.3. Майно Музею складають:

- основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, кошти;

- майно, передане засновником;

- безоплатні та благодійні внески підприємств, установ, організацій;

- інше майно, набуте на підставах, не заборонених чинним законодавством.

5.4. Майно, що закріплене за Музеєм на праві оперативного управління, перебуває у комунальній власності Любешівської селищної ради.

5.5. Володіння, користування та розпорядження майном Музею здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

5.6. Музей здійснює користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства України.

5.7. Збитки, завдані Музею в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами, відшкодовуються йому за рішенням суду або господарського суду.

5.8. Фондові зібрання Музею належать до державної частини Музейного фонду України. Їх склад, облік, зберігання і використання здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про музеї та музейну справу», нормативними актами центрального органу виконавчої влади у сфері культури.

5.9. Надходження від платних послуг та спонсорські і благодійні внески використовуються на господарське утримання приміщень, заробітну плату, матеріальну допомогу, премії, надбавки до заробітної плати працівникам (спеціалістам), придбання обладнання та іншого інвентаря, проведення масових заходів, ремонту майна, придбання технічного обладнання тощо.

 

6. ПОРЯДОК РЕОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЛІКВІДАЦІЇ МУЗЕЮ

6.1. Ліквідація Музею здійснюється за рішенням Любешівської селищної ради, а також за рішенням суду у випадках, передбачених чинним законодавством.
6.2. У разі ліквідації Музею порядок подальшого використання музейних зібрань визначає Любешівська селищна рада за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері культури, активи організації зараховуються до відповідного бюджету, або передаються одній або кільком неприбутковим установам.
6.3. Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) музею може відбуватися відповідно до чинного законодавства.
6.4. Ліквідація вважається завершеною, а Музей таким, що припинив свою діяльність, з моменту внесення запису про це до державного реєстру згідно з нормами чинного законодавства України.

 

7. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ.

ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ

7.1. Цей Статут набуває чинності з дня державної реєстрації (перереєстрації) Музею.

7.2. Зміни та доповнення до цього Статуту мають силу, якщо вони відповідають чинному законодавству України, оформлені письмово, затверджені рішенням Любешівської селищної ради і зареєстровані в установленому законодавством порядку.

7.3.Умови, які не передбачені цим Статутом, регламентуються чинним законодавством України та нормативними актами Любешівської селищної ради.

 

 

 

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень