A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Звіти

Звіт про роботу Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради

 за 2022рік

 

Наразі у складі комунального закладу «Публічна бібліотека Любешівської селищної ради» 28 бібліотек, а саме: Публічна бібліотека Любешівської селищної ради, бібліотека для дітей Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради, 18 бібліотек-філій та 8 бібліотечних пунктів.

Наша установа – це доступний заклад громади. На сьогодні бібліотека виконує чимало функцій – вона є довідковим інформаційним, освітнім центром, місцем психологічної реабілітації для соціально незахищених категорій населення, центром організації дозвілля, місцем де можна відпочити, поспілкуватися та цікаво провести час.

Бібліотека надає наступні послуги: безкоштовний доступ до інтернету, навчання роботи на комп’ютері, майстер-класи, вечори-зустрічі з цікавими людьми, подорожі по краєзнавчій світлиці, літературні вечори, екологічні екскурсії та інші заходи. Пріорітетним напрямом роботи є напрям краєзнавства. У Публічній бібліотеці та її філіях створені та діють краєзнавчі світлиці та народознавчі куточки. Сьогодні, як ніколи важливо, щоб наші діти знали хто були їхні діди – прадіди, і що вони є справжніми українцями, і якщо не буде втрачено місток між минулим і сучасним то ми досягнемо цієї мети. Діти часті гості на екскурсіях у бібліотеках.

Відповідно до наказу Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради від 10 березня 2022 року №1 «Про оголошення простою», на виконання наказу Управління гуманітарної політики від 10 березня 2022 року №35-од «Про оголошення простою у закладах загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, Центру культури та дозвілля, Публічної бібліотеки, Музею партизанської Слави с.Лобна Любешівської селищної ради» був оголошений простій не з вини працівників працівникам Публічної бібліотеки з 11 березня 2022 року.

Відповідно до наказу Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради від 05 січня 2023 року №2 «Про часткове виведення з простою працівників Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради», на виконання наказу Управління гуманітарної політики від 05 січня 2023 року №3-од «Про часткове виведення з простою працівників Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради» працівники Публічної бібліотеки (смт Любешів) та бібліотеки для дітей з 09 січня 2023 року були виведені з простою з метою забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері шляхом вилучення з фонду в усіх бібліотеках територіальної громади книжкової продукції, виданої в російських видавництвах, підготовки і подання звітності форми № 6-НК, № 80-а-рвк (зведена річна), ЕСМАР, складання та забезпечення виконання планів роботи бібліотек на 2023 рік.

Під час простою працівники Публічної бібліотеки брали активну участь у допомозі волонтерам: плели маскувальні сітки, приймали активну участь в організації харчування військових, допомагали у фасуванні гуманітарної допомоги, допомагали у зборі коштів та зборів продуктів харчування для військових та постраждалих регіонів України, приймали активну участь у благодійних ярмарках.

Також, у 2022 році Публічна бібліотека брала участь у проєкті Волинського інституту права «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах у Волинській області», що підтримувався Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) через проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Завдяка проєкту у Публічній бібліотеці проводилися зустрічі з фокус-групами та опитування, які організовувалися для того, щоб дізнатися думку вимушено переселених українців та жителів територіальної громади про виклики, проблеми і про те, як разом можна діяти, щоб розвивати громаду. Також проводилися інтеграційні заходи для жителів громади та переселенців: екологічна екскурсія «Екологічна екскурсія – шлях до екологічної свідомості» - навчали жителів громади та ВПО помічати все живе навколо і висловлювати власне ставлення до природи, розвивати інтерес та прагнення до пізнання природи, виховували потребу у спілкуванні з природою, розвивали уміння спостерігати й відчувати красу та гармонію; «Пізнай Україну» (до Дня козацтва та захисника Україні) - під час якого усі присутні дізналися чимало цікавого про українські традиції та самі стали творцями завдяки майстер-класу з розмальовування дерев’яних дощечок петриківським розписом; «Сплав на байдарках річкою Стохід» - проводився з метою розвивати фізичні уміння, навички, сміливість, силу волі, сприяти підвищенню інтересу до спорту та прагнення пізнання природи, ознайомлення з місцевими краєвидами та налагодження комунікації та зв’язків з молоддю; «Гурман-вечір любителів книг» - знайомили ВПО з творчістю місцевих письменників та поетів, привертали увагу жителів до книги та читання. Цікавою була діалогова зустріч молоді під час якої учасники заходу визначати пріоритетні проблеми та шукали рішення, які б сприяли їх вирішенню.

З початком війни в Україні стали актуальними та цінними знання з надання першої домедичної допомоги, тому Публічна бібліотека організовувала тренінги з надання першої домедичної допомоги як у Публічній бібліотеці так і в бібліотеках філіях, а саме у бібліотеці-філії с.Зарудче, бібліотеці-філії с.Седлище, бібліотеці-філії с.Залізниця та бібліотеці-філії с.Люб’язь.  

Під час простою бібліотекарі бібліотек-філій разом з дітьми – користувачами бібліотек – проводили різноманітні арт-терапії, активно виготовляли обереги для військових, малювали малюнки, пекли паски для військових та організовували виховні години на національно-патріотичну тематику, з метою поглиблення знання жителів про нашу державу - Україну, ознайомлення з національними символами України, формування національної свідомості та виховання патріотизму, прищеплення почуття любові до рідної землі.

Важливо, що в час, коли по всій Україні в енергосистемі зберігалася складна ситуація, зокрема і в нашій громаді спостерігалося відключення світла, в наслідок чого, особливо, дітям шкільного віку та студентам не було можливості вийти на онлайн-уроки, наша бібліотека пропонувала користувачам користування безкоштовним Wi-Fi та надавала послуги з підзарядки гаджетів.

Бібліотекарі Публічної бібліотека для реклами свої послуг використовували засоби наочного, друкованого, усного інформування і популяризації.

Масова робота бібліотек популяризувалася серед користувачів на блозі «Бібліосвіт Любешівщини», ютуб-каналі, на сторінці у фейсбук та у газеті «Нове життя».

Протягом 2022 року Публічна бібліотека Любешівської селищної ради обслуговувала 9898 користувачів, з них бібліотеки-філії - 8592.

За 2022 рік Публічна бібліотека Любешівської селищної ради отримала 194 примірників книг, з них: за державними програмами – 176 примірників; отримані в дар від благодійників, меценатів, читачів – 18 примірників. Також за 2022 рік фонд Публічної бібліотеки поповнився на 55 примірників періодичних видань.

Протягом 2022 року Публічна бібліотека Любешівської селищної ради надала користувачам платних послуг на суму 2 829 грн.. Це ламінування, сканування документів, пересилання листів електронною поштою, ксерокопіювання документів, роздрукування тексту, друк ілюстрацій, оформлення реєстраційно-облікових документів користувачів в тому числі при переєрестрації, комп’ютерний набір тексту та інше.

Видатки за 2022 рік становили 1916028, 59 грн, з них 1 874233,91 грн - фонд заробітної плати, видатки на оплату енергоносіїв та інших комунальних послуг становили (електроенергія) – 33984,68 грн, інші поточні видатки – 7810,00 грн.

 

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень