A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Звіт про роботу Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради за 2024 рік

Дата: 23.04.2025 14:41
Кількість переглядів: 16

Наразі у складі комунального закладу «Публічна бібліотека Любешівської селищної ради» 28 бібліотек, а саме: Публічна бібліотека Любешівської селищної ради, бібліотека для дітей Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради, 18 бібліотек-філій та 8 бібліотечних пунктів.

Штатна чисельність працівників – 23,5 ставок, з них вакантних – 7,5 ставок.

Відповідно до наказу Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради від 30 липня 2024 року №1-од «Про виведення з простою працівників бібліотек-філій Публічної бібліотеки Любешівської селищної ради», були виведені з простою працівники бібліотек-філій Публічної бібліотеки з 01 серпня 2024 року.

Протягом 2024 року Публічна бібліотека Любешівської селищної ради обслуговувала 8 166 користувачів, з них бібліотеки-філії - 6100. Відвідуваність – 28 242, з них бібліотеки-філії – 19 045.

Відвідуваність веб-сайтів Публічної бібліотеки за 2024 рік – 9 719.

За 2024 рік  Публічна бібліотека Любешівської селищної ради отримала 444 примірників книг, з них: за кошти спеціального фонду (бюджет розвитку) – 55 примірників, отримані в дар від благодійників, меценатів, читачів – 389 примірників.

У 2024 році Публічна бібліотека брала участь у проєкті «Німецька полиця» та отримала книжкову продукцію в кількості 14 примірників книг.

В рамках проєкту «Книжкова навала» ГО «Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука» Публічна бібліотека отримала 101 примірників книг.

Протягом року було списано бібліотечних фондів – 10,966 тис. примірників, в тому числі книг – 10,102 тис. примірників.

У 2024 році Публічна бібліотека брала активну участь у гранті Волинського інституту права «Вдосконалення урядування орієнтованого на громадян, на Волині», через проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Завдяки проєкту у Публічній бібліотеці проводилися діалогові зустрічі, зустрічі з фокус-групами та опитування, які організовувалися для того, щоб дізнатися думку громадського сектору та представників влади громади про виклики, проблеми і про те, як разом можна діяти, щоб розвивати громаду. В рамках проєкту був проведений «Аудит безпеки Любешівської селищної ради» по трьох напрямках в громаді визначених бенефеціарами.

Також, з 2024 року та по теперішній час активно реалізовується проєкт БО «БФ «Посмішка ЮА» «Міжсекторальна підтримка пріоритетних місць тимчасового поселення, надання індивідуальної підтримки найбільш вразливим категоріям населення та реалізація програми надолуження освітніх втрат в Західній частині України» за підтримки Гуманітарного фонду для України. Завдяки проєкту діти мають можливість отримати безкоштовну додаткову якісну освіту, краще засвоїти матеріал, розвинути критичне мислення, навчитися самовираженню та отримати мотивацію до навчання. В рамках даного проєкту Публічна бібліотека отримала ноутбуки, принтер, УФО, кулер для води, меблі на суму 144 786 грн.

У 2024 році бібліотекарі Публічної бібліотеки активно підвищували свою кваліфікацію та отримали відповідні сертифікати:

  • навчання під час VIII заняття школи молодого бібліотекаря – 2 людей;
  • курси дистанційного навчання у Волинському регіональному тренінговому центрі для бібліотекарів за темою «Інноваційні зміни в бібліотеках на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек» - 6 людей;
  • тренінг «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти» - 3 людей

Влітку 2024 року бібліотекарі за підтримки активних жителів громади зробили косметичний ремонт в одному з приміщень Публічної бібліотеки та створили сучасний бібліотечний простір, яким користуються жителі різної вікової категорії та мають можливість не лише комфортно працювати, а й проводити вільний час та безкоштовно користуватися різноманітними іграми, що є в бібліотеці.

Наша установа – це доступний заклад громади. На сьогодні бібліотека виконує чимало функцій – вона є довідковим інформаційним, освітнім центром, місцем психологічної реабілітації для соціально незахищених категорій населення, центром організації дозвілля, місцем де можна відпочити, поспілкуватися та цікаво провести час.

Бібліотека надає наступні послуги: безкоштовний доступ до інтернету, навчання роботи на комп’ютері, майстер-класи, вечори-зустрічі з цікавими людьми, діалогові зустрічі, подорожі по краєзнавчій світлиці, літературні вечори, екологічні екскурсії та інші заходи.

Бібліотекарі Публічної бібліотеки для реклами своїх послуг використовували засоби наочного, друкованого, усного інформування і популяризації.

Масова робота бібліотек популяризувалася серед користувачів на блозі «Бібліосвіт Любешівщини», ютуб-каналі, фейсбук, тік-ток та інстаграм.

Видатки з місцевого бюджету за 2024 рік становили 1 959 146 грн.:

Заробітна плата з нарахуваннями – 1 912 789 грн.;

Видатки на оплату енергоносіїв – 40 395 грн;

Інші поточні видатки – 1 462 грн.;

Оплата за предмети матеріали та інвентар - 4 500 грн;

Протягом 2024 року від платних послуг надійшло 23 729 грн. (сканування документів, пересилання листів електронною поштою, ксерокопіювання документів, набір тексту, роздрукування тексту, та інше.)

Використано спеціального фонду – 13 490 грн.

Благодійні внески: надійшло – 40 127 грн. Використано – 40 127 грн. (книги);

Бюджет розвитку – 15 000 грн. (поповнення бібліотечного фонду (книги)).

Залишок коштів спеціального фонду на 01.01.2025 року – 25 043 грн. (платні послуги).

Основні проблемні питання Публічної бібліотеки:

  • відсутність працівників у бібліотеках-філіях;
  • низький відсоток бібліотечних фахівців серед працюючих бібліотекарів;
  • неналежне поповнення бібліотечних фондів сучасною україномовною літературою;
  • відсутність комп’ютерної техніки у бібліотеках-філіях та доступу до інтернет мережі;
  • приміщення бібліотек громади потребують капітальних або косметичних ремонтів;
  • низький температурний режим у приміщеннях бібліотек в опалювальний сезон у зв’язку з необхідністю проведення ремонтів опалювальних систем та пічних грубок.

План перспективного розвитку Публічної бібліотеки:

  • приведення існуючої бібліотечної мережі сучасним потребам громади;
  • підвищення мотивації бібліотечних працівників шляхом підвищення заробітної плати;
  • проведення капітальних чи косметичних ремонтів у бібліотечних закладах;
  • створення сучасних інклюзивних бібліотечних просторів для розвитку громади;
  • забезпечення бібліотек сучасною комп’ютерною технікою;
  • поповнення бібліотечних фондів сучасною україномовною літературою.

« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень