A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

STEM-підхід як спосіб міжпредметної інтеграції

Дата: 15.03.2025 15:48
Кількість переглядів: 5

Фото без опису

Останнім часом в освітньому просторі України набирає обертів світовий тренд STEM-освіти. Говорячи про STEM-освіту, зазвичай маємо на увазі навчальні предмети природничої та математичної освітніх галузей. Однак, як виявляється, елементи STEM-освіти, а далі й STREAM-освіти реально проваджувати й на інших уроках.

13 березня відбувся методичний інтенсив «STEM-підхід як спосіб міжпредметної інтеграції», до участі в якому запрошувалися вчителі початкових класів, української мови та літератури, історії. Під час онлайн-зустрічі директором ЦПРПП Радкевич Л. А. було зроблено акценти на нормативній базі, на ролі STEM в освітньому процесі, що передбачає формування в здобувачів освіти ключових компетентностей, критичного мислення, уміння вирішувати реальні проблеми через творчий підхід.

Практичним досвідом роботи поділилися педагоги, яким уже вдалося організувати види діяльності, які стосуються STEM. Так, Пасевич Л. В. (учитель початкових класів ОЗЗСО «Любешівський ліцей») спробувала дати відповідь на проблемне питання «STEM-урок – міф чи реальність?» та чітко аргументувала свою позицію. Людмила Василівна заначила, що STEM-урок – це проєкт, але не кожен проєкт – це STEM; визначила особливості такого уроку, вказавши найбільш ефективні, на її думку, методи досліджень на заняттях.

Іванішина Г. П. (учитель української мови та літератури ЗЗСО «Судченський ліцей») продемонструвала ряд STEM-технологій, форм роботи, які вона використовує на уроках. Галина Петрівна поділилася досвідом, як інтегрувати інші навчальні дисципліни в уроки словесності, що сприяє водночас формуванню різних ключових компетентностей учнів. Ішлося про те, як поєднати уроки української мови й літератури та інженерію, харчові технології, математику, географію, фізику, хімію і т. д. Підтвердженням роботи стали світлини, на яких учні із зацікавленням презентують свої вироби.

Досвідом роботи що впровадження елементів STEM-освіти поділилася й учитель історії ЗЗСО «Ветлівський ліцей» Данилюк Т. І., чітко аргументувавши свій вибір  STEM-навчання в контексті вивчення історії та підтвердивши сказане світлинами-фрагментами уроків, під час яких використовувалися елементи кравецтва, кулінарії, інженерії, будівництва, землеробства.

Таким чином, учителі-практики, презентувавши величезний та неймовірно цікавий багаж форм роботи, підтвердили, що впровадження STEM-освіти тісно пов`язане  з формуванням ключових компетентностей здобувачів освіти, що STEM – це підготовка учнів до того, що майбутнє залежить від нашого внеску до інновацій.



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень