ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ про роботу Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любешівської селищної ради
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любешівської селищної ради є бюджетною установою і утворений для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання та в умовах стаціонарного перебування.
Станом на 01.01.2025 року штатна чисельність територіального центру становила 75,5 штатних одиниць.
Протягом 2024 року було виявлено та обслужено 1312 пенсіонерів, самотніх непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю.
В структуру територіального центру входять: апарат та чотири відділення: соціальної допомоги вдома, соціально-побутових та інноваційних послуг, відділення стаціонарного догляду для постійного проживання в с. Бучин та відділення соціальної роботи.
40 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома надають такі види послуг: придбання та доставка продовольчих та господарських товарів, приготування їжі, виклик лікаря, придбання та доставка ліків, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, супроводження в поліклініку (лікарню), допомога в прибиранні приміщення, оформлення документів на отримання субсидій на тверде паливо, по оплаті житлово-комунальних послуг; оплата платежів, оформлення документів на влаштування до будинку-інтернату для громадян похилого віку, допомога у заготівлі овочів на зиму тощо. Кожен соціальний робітник відвідує своїх підопічних не рідше двох разів у тиждень, громадян з V рухомою активністю – 5 разів на тиждень, а в зимовий період - щодня.
Робота відділення приведена у відповідність до Державного стандарту догляду вдома, який був прийнятий у 2014 році, та Закону «Про соціальні послуги».
Усі соціальні робітники мають щоденники, в яких відображені види послуг, надані підопічним. Графіки відвідувань затверджені директором терцентру.
З боку дирекції налагоджено чіткий контроль за роботою кожного соціального робітника. Щомісячно з кожним робітником проводяться співбесіди з питань поліпшення їхньої роботи.
До 5 числа наступного місяця здаються місячні звіти про виконану роботу по наданню соціальних послуг для самотніх пенсіонерів та осіб з інвалідністю.
Соціальними робітниками структурного підрозділу за 2024 рік соціальні послуги надано 496 особам.
У відділенні соціально-побутових та інноваційних послуг надавалися такі послуги: соціальна профілактика, консультування, соціальна адаптація, інформування, натуральна допомога (перукарські, ремонт будівель тощо). До послуг громадян - фізіотерапевтичний кабінет, оснащений апаратами : лазер, магніт, ультразвук, електрофорез, УВЧ, а також - масажне ліжко Серагем та масажне крісло «Panasonik»; для відвідувачів з проблемами органів дихання – курс галотерапії (соляна шахта).
У комплекс лікувальних процедур для органів дихання є синглетно-киснева пінка, яку готує апарат «МІТ-С» на основі активації парів дистильованої води жорстким ультрафіолетовим випромінюванням.
За 2024 рік відділенням обслужено 788 осіб.
Відділення стаціонарного догляду для постійного проживання в с. Бучин розраховане на 30 ліжко-місць. Протягом 2024 року тут отримали послуги 28 осіб.
Тут створені всі умови для проживання і реабілітації найбільш незахищених одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю; зокрема, забезпечено раціональне чотирьохразове харчування, медичне обслуговування згідно медичного висновку лікаря.
Це єдине місце в районі, де можуть знайти притулок ті, що не мають сил і здоров'я себе обслуговувати.
Тут працюють люди, які знають свою роботу і її цінують, адже абияк тут працювати не можна.
Щороку по закінченні опалювального сезону в котельні відділення проводиться ремонт з метою забезпечення повної готовності до наступного сезону. Установа забезпечена твердим паливом на опалювальний період в повному обсязі.
Підтримується належний порядок на території всіх структурних підрозділів та адмінприміщення територіального центру.
У своїй діяльності територіальним центром налагоджено чітку співпрацю зі старостами старостинських округів громади, адміністраторами відділу «ЦНАП», комунальним підприємством «Любешівська багатопрофільна лікарня» та комунальним некомерційним підприємством «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги» , сектором «Служба у справах дітей» Любешівської селищної ради, з районною організацією Товариства Червоного Хреста.
Спеціально обладнаним автомобілем для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, що мають порушення опорно-рухового апарату, у 2024 році надавалася соціальна послуга «Соціальне таксі».
Мультидисциплінарною командою було надано соціальні послуги 42 пенсіонерам, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.
Відділення соціальної роботи проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, і надає їм соціальні послуги. Протягом 2024 року цій категорії були надані наступні послуги: консультування, екстрене (кризове) втручання, соціальний супровід, інформування, соціальна профілактика, натуральна допомога. Всього послуги отримала 91 сім’я.
У березні місяці було підписано меморандум про співпрацю між благодійною установою «Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» та Любешівською селищною радою в процесі реалізації проєкту «Підвищення потенціалу громад для забезпечення інтегрованих соціальних послуг вразливим дітям у Львівській, Волинській та Закарпатській областях», який реалізується за фінансової підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та спрямованого на удосконалення та розвиток надання соціальних послуг та послуг соціального характеру для сімей з дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Було проведено визначення потреб населення громади в соціальних послугах. Після аналізу результатів експертами була розроблена стратегія розвитку та посилення соціальних послуг у Любешівській селищній раді. Для надання послуг було виділено частину приміщення аптеки. За кошти ЮНІСЕФ та благодійної установи «Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» закуплено обладнання та меблі для нового приміщення.
Завдяки проєкту в територіальному центрі було введено дві посадові особи в відділення соціальної роботи: психолога та фахівця із соціальної роботи.
В ході проєкту суттєво підсилено вже існуючі соціальні послуги та планується запровадити нову соціальну послугу денного догляду для дітей з інвалідністю після завершення ремонту приміщення.
Наприкінці 2024 року у відділенні соціальної роботи було введено дві штатних одиниці фахівців із супроводу ветеранів.
Робота територіального центру буде і надалі спрямована на виконання пріоритетних напрямків діяльності з питань підвищення якості надання соціальних послуг шляхом посилення інформаційної, роз’яснювальної роботи та розвитку нових видів соціальних послуг.