Розвиток мовлення дітей дошкільного віку
Одним із основних чинників становлення особистості в дошкільному віці є мовленнєвий розвиток дитини. Тому перед педагогічними працівниками ЗДО постає важливе завдання: створити умови для того, щоб кожна дитина могла вільно володіти мовою, розуміти її та використовувати для спілкування і пізнання світу.
Саме про ефективні методи та прийоми, які спрямовані на формування словникового запасу та розвитку комунікативних навичок у дошкільнят говорили під час методичного діалогу, проведеного 05 лютого 2025 року консультантом ЦПРПП Вікторією Гудько.
У ході зустрічі педагогічні працівники Залізницького ЗДО поділилися своїм досвідом, напрацюваннями та ідеями. Зокрема, Тетяна Поліщук розповіла про вплив логоритміки на розвиток мовлення дітей дошкільного віку: ознайомила з пальчиковими, дихальними, артикуляційними гімнастиками, оздоровчими та фонопедичними вправами.
Своїм досвідом щодо використання мнемотехнологій для розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку поділилася Людмила Мороз. Особливу увагу Людмила Йосипівна акцентувала на поетапності застосування мнемотехнік та перевагах їх використання у навчанні дошкільників.
Тетяна Кононович презентувала тему «Казка як засіб розвитку словесної творчості». У своєму виступі Тетяна Сергіївна наголосила на особливостях використання методу «Кільця Луллія» та технології Л. Фесюкової.
Вихователь Вікторія Швайко поділилася досвідом використання ігор та вправ, що сприяють розвитку мовлення дошкільнят. Вікторія Вікторівна наголосила, що для результативності варто використовувати наочні матеріали.