A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Міжнародний день ДЦП.

Дата: 02.10.2024 08:09
Кількість переглядів: 23

Сьогодні в першу середу жовтня відзначають - Всесвітній день інформування про людей з церебральним паралічем ( ДЦП).

На сьогоднішній день суспільство вкрай стурбоване зростанням кількості дітей з вадами психофізичного розвитку та дітей з особливими потребами.. За оцінками експертів ООН та ВООЗ, кількість людей з обмеженими життєвими і соціальними функціями складає 10% населення земної кулі. Понад 120 млн. з них - це діти та підлітки. На жаль, ці світові проблеми не обійшли і нашої країни. За останні роки в Україні кількість дітей з порушеннями психофізичного розвитку зросла на 22%, щорічно на 5-6 тисяч збільшується число дітей особливими потребами

Дитячий церебральний параліч ( ДЦП)– це комплекс порушень, що впливають на здатність людини рухатися, підтримувати рівновагу та поставу.

Церебральний параліч розвивається внаслідок порушення нормального розвитку центральної нервової системи або пошкодження головного мозку, що вражає здатність контролювати свої м’язи. Прояви захворювання різноманітні, і відповідають важкості стану дитини з ДЦП: від потреби у сторонній допомозі впродовж всього життя, до здатності ходити, використовуючи спеціальні засоби, чи навіть цілком самостійно.

Дитині або людині з ДЦП ( кожен рух, кожна написана літера, кожен крок може даватися досить складно, але вона має такі ж права, як і всі, бажання жити повноцінним життям та право на навчання та соціалізацію у суспільстві.

Для ДЦП універсального рецепту лікування немає. Чим раніше буде розпочато комплексне відновне лікування, реабілітація, соціальна адаптація, тим успішніше буде цей процес. Мозок дитини активно росте і розвивається, тому виконання якихось втрачених функцій можуть взяти на себе здорові відділи. Батькам разом з педагогами, лікарям потрібно докласти максимум зусиль, щоб реабілітувати дитину. Хоча захворювання не виліковується, постійна терапія, лікування та реабілітація приводять до поліпшення стану дитини,  допоможуть бути дітям самостійними і активними.

Діти з ДЦП потребують постійної корекційно – педагогічної роботи. Саме таку допомогу вони можуть отримати в Інклюзивно-ресурсному центрі. Основні напрямки роботи: розвиток моторики, мови та корекцію психологічного,фізичного розвитку дитини. Корекційна робота проводиться індивідуально та  диференційовано з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку Фото без опису дитини. 

ДЦП – не вирок.

Для ДЦП універсального рецепту лікування немає. Чим раніше буде розпочато комплексне відновне лікування, реабілітація, соціальна адаптація, тим успішніше буде цей процес. Мозок дитини активно росте і розвивається, тому виконання якихось втрачених функцій можуть взяти на себе здорові відділи. Батькам разом з педагогами, лікарям потрібно докласти максимум зусиль, щоб реабілітувати дитину. Хоча захворювання не виліковується, постійна терапія, лікування та реабілітація приводять до поліпшення стану дитини, допоможуть бути самостійними і активними.

Діти з ДЦП потребують постійної корекційно – педагогічної роботи. Саме таку допомогу вони можуть отримати в БУ  «Іоаннів центр». Основні напрямки роботи: розвиток моторики, мови та корекцію психологічного розвитку дитини. Корекційна робота повинна проводитися диференційовано з урахуванням форми захворювання і віку дитини. 

ДЦП – не вирок.

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень