День поширення інформації про аутизм

Дата: 02.04.2024 10:01

День поширення інформації про аутизм започаткували, щоб ширити інформацію про цей розлад в усьому світі. Щороку, 2 квітня, ІРЦ Любешівської селищної ради одягається в блакитне на знак підтримки людей з РАС. Ми виховуємо толерантну націю дітей, в майбутньому дорослих, які з розумінням ставляться до людей з даним розладом. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цим питанням, кажуть, що насправді таких людей набагато більше.

Слово «аутизм» походить від грецького autos – «сам», аутизм — «занурення у себе».

Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом, спілкуватися з іншими людьми. Аутизм – це не хвороба, а розлад, постійне й комплексне порушення розвитку, яке проявляється впродовж перших трьох років життя і може значно погіршити розвиток мовлення, соціальної взаємодії, спілкування та поведінки дитини. Так, зокрема, батькам радять консультуватися із фахівцями, якщо:

- малюк різко реагує на голосні звуки,

-уникає спілкування та ігор з іншими дітьми й дорослими,

-зациклюється на одній іграшці,

- весь час повторює один і той самий рух,

-не повторює звуки і слова,

-довго не починає говорити.