Гледінг як протидія булінгу

Дата: 07.03.2024 15:00

У народі кажуть: «Замість того щоб боротися з темрявою у приміщенні, краще увімкнути світло». Так і з булінгом. Краще його попередити, аніж боротися із шкільним насиллям. Яким чином? Педагоги, психологи закладів освіти шукають різні способи. А ось у школах скандинавських країн шириться тренд на гледінг.

У чому полягає суть гледінгу, як він з`явився, принципи та особливості поширення гледінгу – про це говорили під час семінару-практикуму на тему «Гледінг як протидія булінгу», організованого 6 березня директором ЦПРПП Радкевич Л. А. До участі в заході запрошувалися практичні психологи, соціальні педагоги, учителі-логопеди та всі охочі закладів освіти Любешівської громади. Насамперед зазначили кількість випадків булінгу, зафіксованих в Україні за останні роки, та з`ясували етимологію слова «гледінг». Крім того, переглянули мультфільми, відео про гледінг (деякі відео зняті в Цирській гімназії). Учасники заходу (Раковець О.М. з Березичівського ліцею, Шевчук Р. В. з Цирської гімназії, Заєць Л. І. з Ветлівського ліцею) ділилися практичним досвідом, як наповнювати радістю одне одного, «комфортити», робити трохи щасливішими та навчати цьому дітей. А Писачук Т. В., учитель-логопед Ветлівського ліцею, презентувала свої ідеї щодо поширення гледінгу серед учнів, у тому числі серед дітей з особливими освітніми потребами.

Таким чином, онлайн-зустріч пройшла під гаслом: «Зроби когось щасливішим уже сьогодні!»