A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Українські освітні ютуб-канали на допомогу вчителеві

Дата: 29.12.2023 11:22
Кількість переглядів: 52

Учителям для підготовки до уроків пропонуються відео на українських освітніх ютуб-каналах, що допоможе учням краще засвоїти матеріал. 

 Клятий раціоналіст 

https://www.youtube.com/@K.Rationalist/featured%C2%A0

Автор проєкту Артем Албул створює науково-популярний контент. Він розвінчує міфи, кидає виклик псевдонауці та поширеним, але хибним уявленням про реальність, просуває науковий світогляд, розвиває критичне мислення, раціоналізм і всіляко підтримує здоровий ґлузд. 

На каналі також можна знайти відео з доказовими лайфхаками й інтерв'ю відомих науковців.

Цікава наука

https://www.youtube.com/@cikavanauka/featured%C2%A0

Автори цього каналу перекладають і озвучують науково-популярні та освітні відео на різні теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. 

Метою каналу є покращення ситуації з науковою грамотністю серед глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою.

Твоя підпільна гуманітарка  

https://www.youtube.com/@pidpilnahumanitarka/featured

Назва вичерпно пояснює суть проєкту: на цьому каналі можна знайти лекції, інтерв’ю та онлайнові дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. 

Таке вільне формулювання дає авторам свободу у виборі теми – тут ви знайдете відео про все: від міфології до суржику.

Alpha Centauri

https://www.youtube.com/@theACentauri/videos

Канал, створений Павлом Поцелуєвим і Дмитром Андреєвим, розповідає про космонавтику, астрономію та дослідження космосу загалом. 

Тут є як переклади англомовних матеріалів, так і авторські відео. На каналі також відбуваються трансляції важливих космічних запусків.

Ідея Олександрівна

 https://www.youtube.com/@ideyaolexandrivna/videos

Авторка каналу – філологиня, яка розповідає цікаве та нестандартне про мову й літературу. Однак, як вона каже: «Філологія – це не тільки про зубріння правил чи викладання в школі. Це стан душі, яким дуже хочеться поділитися з людьми». 

Тож на каналі можна знайти відео і про українські діалекти, і про гаївки, і про дохристиянські традиції.

Імені Т. Г. Шевченка

https://www.youtube.com/@imtgsh/videos

Тут ви знайдете цікаві відео на тему історії України від братів Капранових – українських письменників, видавців, публіцистів і громадських діячів. 

У своїх відео вони розповідають про УПА, ОУН, часи між Руссю й Гетьманщиною, про козаків, чумаків, Княгиню Ольгу, Степана Бандеру й інших найвідоміших українців. Крім того, від початку повномасштабного вторгнення на каналі з'явився контент про історію інших країн та стосунки України й росії.

Історія без міфів 

https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ

Це ще один популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. 

Ведучим і співавтором є кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Владлен Мараєв. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.

Олександр Алфьоров

https://www.youtube.com/channel/UCcctR-4JHKfMji_tNVPp62w

Це канал київського історика та наукового співробітника Інституту історії України НАН України. 

Автор цікаво подає матеріал про хрестоносців та Україну-Русь, Гетьманщину й засновників Києва, водить глядачів історичними місцями та будівлями, а також багато говорить про стереотипи й міфи, які поширювала століттями російська пропаганда, а відтак відкриває глядачам справжню історію. 

Локальна історія  

https://www.youtube.com/c/LOCALHISTORYua/featured

Проєкт «Локальна історія» стартував 2013 року. Спершу метою авторів було дослідження минулого крізь призму окремих місцевостей: аудіо- та відеофіксація спогадів старожилів, очевидців важливих історичних подій XX століття, та оцифровування давніх світлин і документів. 

Наприкінці 2018 року проєкт розпочав видання першого в Україні науково-популярного глянцю «Локальна історія», паралельно започаткувавши низку відеопроєктів про минуле України. Основною цінністю авторів є українська ідентичність – те, заради чого треба знати й розуміти минуле. Тож на цьому каналі вони руйнують міфи та стереотипи, породжені не лише окупаційними владами, а й окупованим суспільством, і намагаються показувати українську історію яскравою та живою, такою, що надихає на успішне майбутнє.

Довколаботаніка

https://www.youtube.com/@dovkolabotanika/featured%C2%A0

Канал веде кандидат біологічних наук Олексій Коваленко. Він є автором книжок «Рослини-прибульці» та «Фрукти проти овочів», працює в Національному науково-природничому музеї НАН України. 

На своєму каналі Олексій Коваленко розповідає різні цікавинки біологічного світу, руйнує міфи та просто пояснює неочевидне.

Ukraїner

https://www.youtube.com/@ukrainernet/featured

Це канал про експедиції та подорожі, відкриття, антропологію та етнографію, що показує Україну зсередини. 

Тут можна знайти відео про життя українських міст у час війни, розповіді про різні регіони України, інтерв'ю відомих українців, а також контент про багатство українських звичаїв і традицій. 

Хащі 

https://www.youtube.com/c/Хащі2020/featured

Це відеопроєкт, що дозволяє поглянути на Україну по-іншому, показує залаштунки української провінції, яких часто уникають, соромляться чи просто не помічають. 

Проєкт показує маловідомі сторінки локальної героїчної, а також ганебної історії, найглухіші куточки України, мертві села та ті, що вимирають, забутих знедолених та одиноких жителів цих сіл та містечок з їхніми долями, бідами, радощами. Тут також можна знайти інформацію про дивовижну українську природу, дізнатися про особливості менталітету українців, спробувати поглянути на звичні речі під іншим кутом зору.

                              За матеріалами мережі інтернет інформацію підготувала Радкевич Л. А.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень