A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Коротка під`язикова вуздечка.

Дата: 23.11.2023 16:15
Кількість переглядів: 12

Дуже часто  до логопеда, звертаються багато батьків із проблемою: "Моя дитина не говорить, або погано говорить, у неї коротка під`язикова вуздечка. Можливо нам її потрібно підрізати".

Відповідаємо.

Якщо у вашої дитини в ранньому дитинстві не було проблем з харчуванням, було правильне смоктання грудей, добре пила з пляшечки; вміє піднімати язик до верхніх різців, то причиною затримки мовлення, або ж його порушення не зумовлено короткою під`язиковою вуздечкою. Тому не має потреби її підрізати.

Отже, коротко про те, що таке підязикова вуздечка та як можна батькам самостійо визначити коротка вона чи ні.

Під'язикова зв'язка (вуздечка) - це розташована в порожнині рота складка слизової оболонки, продовження середньої лінії язика.

Щоб визначити чи треба підрізати вуздечку, попросіть дитину підняти язик за верхні передні різці і тримати рот відкритим. Відстань між верхніми і нижніми передніми різцями дорівнює відстані 2х пальчиків дитини, поставлених паралельно губам, один над одним. Також при присмоктуванні язика до піднебіння вона буде відтягувати кінчик на себе. При висунутому вперед язиці видно роздвоєння його кінчика.

При візуальному огляді порожнини рота також можна оцінити довжину вуздечки. У новонародженої дитини цей показник більше 8 мм. У віці 5 років довжина вуздечки повинна бути більше 17 мм.

Як правило, укорочену вуздечку язика помічають неонатологи у пологовому будинку.

Визначити чи укорочена вуздечка може також і логопед, у випадку якщо це є причиною неправильної вимови деяких звуків, а в деяких випадках робить їх вимову неможливою. Тобто укорочена вуздечка може являтися причиною механічної дислалії. В даному випадку утруднені (або неможливі) рухи язика, оскільки занадто коротка вуздечка не дає йому можливості високо підніматися. Дитині важко висовувати язик, при відкритому роті вона не може дотягнутися кінчиком язика до верхніх різців. При цьому страждає вимова так званих звуків верхнього підйому язика і найбільш часто порушується вимова групи шиплячих і сонорних звуків ([Л] [Л`] [Р] [Р`]).

Ігрові вправи для розтягування під`язикової вуздечки:

- «Оближи блюдце, як кошеня»

- «Оближи варення» (з верхньої губи, з нижньої губи)

- «Дотягнися язичком до носика (до підборіддя)»

- «Гойдалки» (кінчик язика спочатку тягнемо до носа, потім до підборіддя, чергуючи вгору-вниз)

- «Конячка» (посміхаючись, клацати язичком)

- «Барабан» (відкрити рот і барабанити язичком в горбки за верхніми зубами, вимовляючи звук Д-Д-Д; при цьому рот не закривати, стукати спочатку повільно, а потім збільшуючи темп).


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень