Соціальні навички дітей

Дата: 10.02.2023 10:24

Соціальні навички дітей

Соціальні навички - це набуті вміння людини, які вона використовує у спілкуванні й комунікації з іншими людьми.

Формування соціальних навичок починаються у дошкільному віці, приблизно з трьох років, і називається цей процес соціалізацією!

Вже в дитячому садочку дитина усвідомлює себе як окремого індивіда, засвоює соціальні ролі в суспільстві та набуває життєвих навичок.

Основний спосіб опанування вищезазначених умінь є НАСЛІДУВАННЯ.

У малечому віці як ніколи важливий приклад дорослих. Якщо батьки вчать дітей не кричати, але самі можуть підняти голос - тоді і дитина робитиме так! Діти підсвідомо запам‘ятовують поведінку близьких і засвоюють її на все життя!

Чи існує поняття «гендерна соціалізація»? На жаль, так. Часто ми чули фрази: «Хлопчики не плачуть» або «Дівчатка не мають себе так поводити». Роль батьків у цьому плані дуже важлива. Вони повинні пояснити дитині, що, дівчатка і хлопчики мають робити те і те, але одночасно є й обмеження в їхній поведінці.

Батьки мають великий вплив на формування поведінки дитини. Їхньою задачею є об‘єктивно оцінювати своїх малят. Не «завжди ставати на їхню сторону» і не надмірно критикувати. Важливо знайти золоту серединку!

Отже, дитина - це чистий лист. Які базові уклади Ви закладете в своє дитя, такою людиною вона виросте!