Технологія візуалізації на уроках словесності
«Гарний той учитель, у якому ще не вмер учень» - під таким гаслом пройшла онлайн зустріч учителів-словесників 2 березня. Директоркою ЦПРПП Радкевич Л. А. було проведено засідання педагогічної майстерні на тему «Технологія візуалізації на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури». Тема актуальна, адже сьогодні кожен педагог знаходиться в пошуках різних прийомів, форм, методів, аби зацікавити учнів навчальним предметом, вмотивувати їх до активної пізнавальної діяльності, навчити критично мислити... Це можливо зробити за допомогою різних гаджетів, інтернету. Тим більше, що й нинішні діти більш близькі до інтернету: інтернет вони використовують як простір, у якому живуть, з ними завжди смартфон, і це для них норма життя, вони здатні працювати з безліччю інформації одночасно, але не всю інформацію запам’ятовують, вони мобільні і в гаджетах часто розуміються більше, ніж їхні вчителі і т.д. Якщо ж учитель хоче бути попереду своїх учнів, він повинен сам учитися.
То ж під час онлайн зустрічі й говорили про роль візуалізації та різні способи візуалізації навчального матеріалу. Зокрема директорка Центру Радкевич Л. А. звернула увагу колег на фізіологічні особливості людини (через зір ми сприймаємо близько 90% інформації, 80 % сучасних учнів є візуалами і тільки 20 % - аудіалами та кінестетиками, візуалізація навчальної інформації дозволяє вирішити цілий ряд педагогічних завдань).
Черевко А. А., учителька української мови та літератури ЗЗСО «Залізницький ліцей ім. І. Пасевича» презентувала розроблені візуалізовані конспекти уроків української літератури для 5 кл. НУШ, наголосила на особливостях створення кластерів, проведення формувального оцінювання.
Досвідом роботи щодо застосування інтернет технології в освітньому процесі поділилася Дишко К. С., учителька ЗЗСО «Мукошинська гімназія», яка детально ознайомила з особливостями створення QR-кодів та використання їх на уроках. Учителі мали змогу й самі попрактикувати.
Зустріч пройшла цікаво, змістовно, креативно. Далі застосовуємо отримані знання в дії.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)