Волинському національному університеті імені Лесі Українки хочуть видати збірку творів Олени Пчілки
Українська письменниця, перекладачка, меценатка, етнографка, фольклористка… І мама Лесі Українки. Ім’я і творчість Олени Пчілки незаслужено було забутим багато років. І лише недавно її творчість почала повертатися до людей. І жила вона та творила у селі Колодяжному на Волині, де її чоловік Петро Косач придбав маєток. І на Волині, у селах, записувала і узори, і фольклор, і видавала потім цілі збірки.
Про намір взяти участь у підготовці збірки творів Олени Пчілки повідомив на пресконференції ректор університету професор Анатолій Цьось. Університет вже має гарний досвід підготовки таких видань, зокрема повного академічного 14-томного зібрання творів Лесі Українки. Це видання увійшло у ТОП-30 книг української Незалежності, а також у список найкращих книг 2021 року за версією ПЕН.
«Олена Пчілка (Ольга Петрівна Драгоманова-Косач) – одна з центральних постатей української культури, перша жінка-академік України. Вона залишила величезну письменницьку, публіцистичну, мемуарну, перекладацьку, літературознавчу, фольклористичну, етнографічну, педагогічну спадщину, про яку, на жаль, досі мають знають наші співвітчизники і яка досі не знайшла належного видавничого втілення і наукового осмислення, – каже Юрій ГРОМИК, проректор з навчальної роботи та рекрутації Волинського національного університету імені Лесі Українки. – 2024 року відзначатимемо 175-річницю від дня народження Ольги Петрівни, тому до цієї події варто було б прийти з новими книжками.
Разом із науковцями Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України зараз хочемо подбати про оцифрування архіву Олени Пчілки, а опісля вивчимо можливість видати хоча б частково її спадщину; найперше йдеться про художні тексти, спогади. Маємо унікальний досвід із підготовки Повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах, отже, сподіваємося, що долучимося й до актуалізації текстів Олени Пчілки.
Можливо, дочекаємося й того часу, коли Україна побачить повне зібрання творів цієї талановитої авторки. Ми разом із колегами з інших наукових та освітніх закладів України готові попрацювати над таким дуже важливим і перспективним проєктом».
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)