Про оцінювання педагогічної діяльності вчителя в контексті вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освіти

Дата: 14.05.2021 11:52

14 травня 2021 року директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників Радкевич Л.А. для вчителів історії, правознавства, суспільних дисциплін було проведено онлайн-консультацію на тему «Оцінювання педагогічної діяльності вчителя в контексті вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освіти». Ішлося про особливості оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу освіти під час інституційного аудиту, у тому числі про ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників.

Загалом освітнє середовище описується як фізичне середовище, різноманітні контексти та культури, у рамках яких навчається учень. Педагогам варто пам’ятати, що освітнє середовище також передбачає культуру школи й самого класу – ключові характеристики, серед яких: способи взаємодії учнів та вчителів, їх поведінка один з одним, способи організації вчителем освітнього оточення, яке б сприяло навчанню (тобто групування парт специфічним чином, декорування класної кімнати навчальними матеріалами, використання аудіо-, відео- та діджитал-технологій; соціальні й емоційні параметри школи чи класу). Тому акцент було зроблено й на тому, яким чином педагогам працювати над своїм професійним рівнем, аби створити освітнє середовище, що сприятиме формуванню ключових компетентностей здобувачів освіти.