A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління гуманітарної політики
Любешівської селищної ради

Звіти

Звіт про роботу відділу освіти за 2021 рік

У 2021 році  відділом освіти Управління гуманітарної політики Любешівської селищної ради, закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти постійно забезпечувалось якісне виконання заходів із реалізації державної політики у сфері розвитку освіти. Для змін та покращення освітнього процесу було розроблено та затверджено на сесіях ряд програм, а саме: Комплексна програма розвитку освіти Любешівської селищної ради на 2022-2026 роки, Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді Любешівської селищної ради на 2021-2025 роки та Цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей Любешівської селищної ради на 2021-2025 роки.

Основним пріоритетом роботи відділу є створення в закладах освіти громади сприятливого освітнього середовища з метою задоволення запитів громадян в отриманні якісної освіти.

На сьогодні мережа закладів освіти селищної ради становить:

  • 23 заклади дошкільної освіти;
  • 29 закладів загальної середньої освіти;
  • Будинок дитячої та юнацької творчості Любешівської селищної ради;
  • Любешівська дитячо-юнацька спортивна школа.

  

 

 

Дошкільна освіта

 

Одним із напрямків роботи освітньої галузі громади є розвиток дошкільної освіти. Відповідно до плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік було визначено одне із стратегічних завдань – забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної дошкільної освіти, спрямованої на розвиток первинного соціального досвіду та позитивних особистісних якостей як передумови формування наскрізних умінь та ключових компетентностей.

На території громади сформований освітній простір, мережа якого складається із 23 закладів дошкільної освіти, у тому числі – 8 із короткотривалим режимом перебування дітей.

Дошкільною освітою у громаді охоплено 849 дітей, що на 9 дітей більше, порівняно з 2020 роком, та на 174 менше – з 2019 роком.

 

Показник охоплення дітей дошкільною освітою від загальної кількості дітей у 2021 році віком від 0 до 5 років складає 47%. Діти 4-5 років охоплені дошкільним вихованням майже на 100%, а діти 3-х річного віку на 16%.

У 2021 році вартість харчування однієї дитини на день для дітей дошкільного віку становила 22,00 грн.

В дошкільних закладах освіти згідно рішення Любешівської селищної ради від 29 листопада 2021 року № 16/17 встановлено вартість харчування однієї дитини на день для дітей дошкільного віку в розмірі 46,00 грн. Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей розмір плати зменшується на 50 %.

Забезпечено безкоштовним харчуванням дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей з інвалідністю, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету» дітей померлих учасників бойових дій та  харчуванням дітей учасників АТО (операції об’єднаних сил), які на даний момент перебувають в зоні проведення операції об’єднаних сил, на що використано 470 178,00 грн.коштів місцевого бюджету .

 

Загальна середня освіта

 

Станом на 01.09.2021 року  мережа закладів загальної середньої освіти Любешівської селищної ради у 2021-2022 н. р. представлена 29 закладами загальної середньої освіти. Серед них: 5 початкових шкіл, 11 гімназій, 13 ліцеїв, в тому числі 2 опорних заклади загальної середньої освіти  ̶  «Любешівський ліцей», «Люб’язівський ліцей» та 3 філії, які не є юридичними особами. Крім того, рішеннями Любешівської селищної ради від 23.06.2021 № 11/34 та 11/35,  2 заклади загальної середньої освіти – «Шлапанська гімназія» - філія ОЗЗСО «Люб'язівський ліцей» та ЗЗСО «Дібровська початкова школа» з 01.09.2021 року призупинили свою діяльність. Учні з цих закладів підвозяться на навчання до ОЗЗСО «Люб'язівський ліцей» та ЗЗСО «Заллазівський ліцей».

Загальна кількість класів ЗЗСО у 2021-2022 н. р. становить 314, в яких навчається 4984 учні. Наповнюваність класів становить 15,8 учнів.

У загальну кількість учнів включені діти, які здобувають освіту за індивідуальною формою навчання, а саме 22 учні, що на 5 дітей менше порівняно з попереднім роком.

На базі 17 закладів освіти існує 54 класи з інклюзивною формою навчання для 63 дітей, що на 15 дітей більше в порівняно з 2020-2021 навчальним роком.

Згідно даних перспективної мережі на 2022-2023 н.р., загальна кількість класів становитиме 313, в яких навчатимуться 4966 учнів.

Для забезпечення освітою дітей та людей різних категорій продовжують функціонувати класи (групи) заочної (вечірньої) форми навчання при чотирьох ЗЗСО, в яких навчається 52 учні.

Відділ освіти систематично здійснює моніторинг мережі навчальних закладів, тенденцій її розвитку як в розрізі учнівського контингенту, так і в розрізі формування класів.

 

 

 

 

 

 Організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. Враховуючи потреби, підвезення учасників освітнього процесу здійснюється 9-ма шкільними автобусами. За маршрутом Цир-Лахвичі-Люб’язь підвезення забезпечується орендованим транспортом (10-ю одиницею). 

689 учнів потребують підвезення, для 569 з них − організовано підвезення шкільними автобусами, що складає 11,3% від загальної кількості учнів. 29 дітей підвозяться на навчання батьками та/або рейсовими автобусами. Питання забезпечення підвезенням інших дітей вирішується. Організовано також підвезення для 11 учнів з особливими освітніми потребами.

Найбільш перевантаженими є наступні маршрути: Зарудчі-Любешів-В’язівне; Залізниця-Лобна-Міжгайці-Рудка-Віл-Березичі; Бірки-Витуле. Опрацювується питання щодо підвезення учнів 1-4 кл. із с. Зарудчі до ОЗЗСО «Любешівський ліцей».

Додатковий шкільний автобус потрібен для забезпечення обслуговування маршруту Цир-Лахвичі-Люб’язь, який наразі обслуговується орендованим транспортом.

Відповідно до постанови КМУ від 09.12.2020 року № 1236 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», визначалися рівні епідемічної небезпеки та посилювалися карантинні обмеження. У зв’язку з цим, навчання в закладах загальної середньої освіти Любешівської селищної ради протягом ІІ семестру 2020/2021 н.р. було організовано в дистанційному форматі.

Згідно закону України «Про освіту» відділом освіти була організована та координована робота закладів освіти з підготовки бази даних про випускників для виготовлення документів про освіту. Забезпечувалось замовлення, ведення обліку видачі документів про освіту, їх передрук та виготовлення дублікатів документів про освіту.

У 2021році базову загальну середню освіту здобули 509 учнів, повну загальну середню освіту  ̶ 321.  За підсумками навчання 35 випускників показали знання високого рівня та нагороджені медалями (27 – золота, 5 – срібна).

Учнів 4-их та 9-их класів було звільнено від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації. Випускники 11-х класів мали право за власним бажанням пройти державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» було складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Волинської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2021 року. У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2021 році.

 

Високі результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2021 році, продемонстрували ЗЗСО «Великокурінський ліцей» та ОЗЗСО «Любешівський ліцей».

Контроль за забезпеченням та використанням навчальної літератури у закладах загальної середньої освіти − один з важливих напрямків роботи відділу освіти Управління гуманітарної політики Любешівської селищної ради. Відповідно до нормативних документів та рекомендацій Міністерства освіти і науки України, у ЗЗСО Любешівської селищної ради використовуються лише підручники і посібники, що мають відповідний гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» та відповідають Переліку діючих програм та підручників на поточний навчальний рік.                                                                

У 2021 році загальний відсоток забезпеченості підручниками ЗЗСО Любешівської селищної ради становить 92,32%, відповідно по класах: 1 клас  ̶ 100%; 2  ̶  100%; 3 − 100%; 4 − 89,07%; 5 − 100%; 6 − 87,25%; 7 − 68,61%; 8− 99,06%; 9 − 100%; 10 − 100%; 11− 100%.

 

Важливою складовою організації освітнього процесу є забезпечення закладів освіти якісним доступом до мережі Інтернет. Всі заклади освіти Любешівської селищної ради забезпечені доступом до мережі Інтернет. Швидкість доступу до мережі переважно є достатньою для забезпечення належного використання можливостей онлайн-ресурсів та сервісів і становить від 30 до 100 Мбіт/с, що не спричиняє проблем доступу до  мережі Інтернет. Всі (13) ліцеїв, 2 гімназії (Цирська та В’язівненська) мають проводовий швидкісний інтернет до 100 Мбіт/с, 9 гімназій – до 50 Мгбіт/с, 5 закладів освіти І ступеня – до 30 Мбіт/с.

Заклади освіти брали активну участь в обласних конкурсах, де займали призові місця, а саме:

ІІІ місце в обласному заочному етапі Всеукраїнського обласного заочного огляду-конкурсу «Галерея кімнатних рослин», номінація «Краща колекція рослин»;

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Турбота молоді, тобі Україно!» за напрямком «Дослідницький марафон»;

ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Турбота молоді, тобі Україно!» за напрямком «Юннатівський зеленбуд»;

І місце в обласному конкурсі різдвяно-новорічної атрибутики «Святвечір» (дистанційно) (у другій віковій групі);

ІІ місце в обласному конкурсі різдвяно-новорічної атрибутики «Святвечір» (дистанційно) (у другій віковій групі);

Два І місця в обласному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Новорічний подарунок»;

Два І місця в обласному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Стилізована ялинка»;

І місце в обласному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Новорічна картина чи колаж»;

І місце в обласному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Новорічна композиція»;

Два І місця в обласному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Сюжетна композиція»;

І місце в обласному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Сюжетна композиція»;

І місце в обласному конкурсі «Новорічна композиція» в номінації «Український сувенір».

У 2021 році 7 здобувачам освіти (ЗЗСО «Великокурінський ліцей», ЗЗСО «Бірківський ліцей, ЗЗСО «Любешівськоволянська гімназія», ЗЗСО «Залаззівський ліцей», ЗЗСО «Березичівський ліцей», ОЗЗСО «Люб’язівський ліцей», ЗЗСО «В’язівненська гімназія») була призначена стипендія Любешівської селищної ради «Кращий учень року» у розмірі 300 грн. щомісячно.

4 педагогам громади була присуджена щорічна Премія педагогічним працівникам Любешівської селищної ради (ОЗЗСО «Любешівський ліцей»; ЗЗСО «Судченський ліцей», ЗЗСО «Березновільська гімназія», Любешівська дитяча музична школа) у розмірі 5 000 грн.

У квітні-травні 2021 року проводилась атестація педагогічних працівників Любешівської селищної ради. Атестаційними комісіями І рівня при закладах освіти та атестаційною комісією ІІ рівня при відділі освіти атестовано 98 педагогів, з них − 75 вчителів, 7 вихователів ЗДО, 16 керівників закладів освіти.

Річні  призначення по галузі «Освіта», які визначені на 2021 рік по загальному фонду в  сумі 215 969,8 тис. гривень, фактично освоєно в обсязі 211 876,9 тис. гривень,   або  на  98,1%.

Заробітну   плату  з   нарахуваннями   за   2021  рік  профінансовано на     98,0 %,  при  уточненому  плані   199 353,2 тис. гривень фактично використано 195 401,8 тис. гривень.

По закладах дошкільної освіти штатна чисельність на початок року становила 206,25 штатні посади, змін протягом року не відбулось.

Штатна чисельність на початок 2021 року по ЗЗСО педагогічних працівників, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції становила 793,25 посади, з них:

- педагогічних, які читають уроки - 648,0;

- адмін та педперсонал, які не читають уроки - 145,25.

        З нового навчального року  було введено 8,5 ставки асистента-вчителя, у зв’язку із збільшенням кількісті учнів з особливими освітніми потребами. Протягом вересня-листопада згідно штатних нормативів та із необхідністю було введено 3,0 ставки, а саме: вчителя-дефектолога, логопеда, вихователя групи продовженого дня, вихователя в автобусі.

        Штатна чисельність педагогічних працівників, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції по ЗЗСО станом на 31.12.2021 року становить 788,25 посади.

Штатна чисельність на початок і кінець 2021 року по ЗЗСО, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету становила 302,5 штатні посади і 297,25   штатних одиниць відповідно.

        Отже, загальна кількість штатних чисельність по закладах загальної середньої освіти на кінець року становить 1100,5 штатні одиниці.

        З метою організації соціального захисту дітей та забезпечення умов для проведення позаурочної діяльності учнів, за заявами батьків, у 6 ЗЗСО забезпечено функціонування 10 груп продовжено дня для 222 дітей.

        Для забезпечення освітою дітей та людей різних категорій потребують продовження функціонування класів (груп) заочної (вечірньої) форми навчання   при чотирьох ЗЗСО, в яких навчається 52 учні.  

Впродовж року відділом освіти подавалися звіти згідно форм державної статистичної звітності в електронному вигляді до інформаційної системи управління освітою (ІСУО, ІТС "ДІСО") у визначені терміни, зокрема:

- зведений звіт денних закладів загальної середньої освіти за формою № 76-РВК;

- звіт про кількість дітей шкільного віку за формою № 77-РВК (станом на 01 вересня);

- звіт про чисельність та склад педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти за формою № 83-РВК;

- відомості про матеріально-технічну базу денних закладів загальної середньої освіти та використання сучасних інформаційних технологій (без спеціальних шкіл/шкіл-інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів) за формою № Д-4;

- відомості про профільне навчання і поглиблене вивчення предметів у денних закладах загальної середньої освіти за формою № Д-5;

- відомості про групування денних закладів загальної середньої освіти за кількістю вчителів, класів і учнів та про наповнюваність класів учнями по закладах за формою № Д-6;

- відомості про мови навчання та вивчення мови як предмета у закладах загальної середньої освіти (без спеціальних шкіл/шкіл-інтернатів) за формою Д-7-8;

- відомості про заклади спеціальної освіти за формою № Д-9;

- зведений звіт про продовження навчання для здобуття повної загальної середньої освіти випускниками 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів за формою № 1-ЗСО;

- зведений звіт про діяльність закладів загальної середньої освіти за формою № 85-к.

               За рахунок залишку коштів  освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду, здійснювались капітальні видатки в сумі 9 895,1 тис. гривень, а саме:

- Для зміцненя матеріально технічної бази ЗЗСО селищної ради було придбано засоби та предмети, необхідні для забезпечення потреб «НУШ»: обладнання, сучасні меблі, комп’ютерне обладнання (1 746 409,00 грн.); котел у «Березичівський ліцей» (49 950,00грн.),  копіювальна техніка для «Любешівськоволянської гімназії» (14 500,00грн),  шкільний автобус для підвезення учнів ОЗЗСО «Люб’язівський ліцей» (1 930 000,00 грн.) та інше обладнання (1 239 379,00 грн.)

- На  капітальні ремонти внутрішніх санітарних кімнат ОЗЗСО «Любешівський ліцей» (1 583 141,96 грн.), «Лахвичівська гімназія» (515 237,58 грн), «Любешівськоволянська гімназія» (288 394,96 грн.), «Бірківський ліцей» (275 305,00грн.); капітальний ремонт  шкільної їдальні «Лобненської гімназії»(1 524 985,00 грн); ремонт котельні із заміною димової труби, зовнішніх водопровідних мереж в «Деревківському ліцеї» (160 010,20 грн), «Прохідській початковій школі» (91 679,60 грн.), «Бірківському ліцеї» (241 382,00 грн.),замінено  дерев’яні віконні та дверні блоки на енергозберігаючі по «Любешівськоволянській   гімназії» (36 773,30 грн.), «Бихівському ліцеї» (73194,00 грн.), «Великокурінському ліцеї» (37 381,43 грн.), «Угриничівській гімназії» (26 894,19 грн.)

- Виготовлення проектно-кошторисної документації на влаштування пожежної сигналізації по «Бірківському ліцею», «Залаззівському ліцею», «Ветлівському ліцею», «Залізницькому ліцею ім. І. Пасевичпа», на що використано 47 595,00 грн. та інше на суму 12 901 грн.;

              - На реалізацію освітньої реформи «Нова Українська школа»  спрямовано  1 960 029,44 грн. з державного бюджету та 163 509,00 грн. - з місцевого бюджету (на придбання  меблів, дидактичного матеріалу, комп’ютерної техніки та підвищення кваліфікації вчителів, асистентів вчителів, проведення супервізії).

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень